Zadaj pytanie lekarzowi

Jeśli jesteś właścicielem starszego psa lub kota i chciałbyś zadać pytanie związane z jego zdrowiem, wypełnij poniższy formularz. 

Odpowiedzi udziela Monika Myziak lekarz weterynarii Fundacji Towarzystwo Weterynaryjne

Problem z tylnymi łapami

Mój pies 13,5 letni owczarek niemiecki ma probemy z tylnymi łapami ostatnio nie mógł nawet na nie chodzić upadał mu cały tył na bok. Miał zrobione wszystkie badania dostał zastrzyki i cimalgex, lecz po ostawieniu tabletek po 2 tygodniach pies znowu ma problem :( Znowu dostałem 8 tabletek cimaglexu które mam mu dawać lecz one są bardzo drogie u mnie 8 tabletek 78 zł, Czy jest może jakiś zamiennik? Chciałbym również kupić jakieś witaminy dla niego Dolfos ale nie wiem który produkt wybrać Arthrodol czy Arthrofos czy Arthfo HA ?

Cimalgex jest jednym z wielu leków z grupy niesteroidowych przeciwzapalnych. Jest bardzo dobrym lekiem ale niestety drogim i nie ma swoich tańszych odpowiednikow. Można spytać lekarza o Trocoxil kt nie jest tańszy ale za to dlugodzialajacy 2-4 tyg działa 1 tabletka i w przeliczeniu na czas (ilosc dni)działania wychodzi taniej. A jeśli są przeciwskazania lub cena jednorazowa jest zbyt wysoka to można skorzystać z innych leków z gr niesteroidowych przeciwzapalnych np. Meloxicam, karprofen-występują one pod wieloma różnymi nzwami andlowymi  na pewno są tańsze. Jeśli chodzi o suplementy wspomagajace stawy to, tu nie należy oszczędzać gdyż  tańsze preparaty są slabo oczyszczone i słabiej działają.

Problemy żołądkowe

Dzień dobry, witam. Mam 8 letniego Westa , który ma coraz częstsze problemy żołądkowe. Aktualnie również ma rozwolnienie i nie panuje nad wypróżnianiem. Towarzyszy temu również zwracanie i niejednokrotnie w kale pojawia się krew. Dziękuję za poradę.

Piesek wymaga szczegolowej diagnostyki i równolegle prowadzenia leczenia objawowego, ponieważ przewlekle wymioty i biegunka szybko prowadzą do odwodnienia. Dodatkowo chorobom przewodu pokarmowego towarzyszy zawsze ból brzucha. Wskazanym jest jak najszybciej wybrać się do przychodni weterynaryjnej.

Przekaż 1% na leczenie
starszych zwierząt KRS 0000406362 Przekaż 1%